Starting from ฿1,855,000
Indian Roadmaster Limited (2025) — Full specs, price from ฿1,855,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1890 cc |
| แรงม้า / Power | 79 hp |
| แรงบิด / Torque | 163 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 160 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 412 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 14 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2700 x 990 x 1450 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1668 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 670 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿1,855,000 |