Starting from ฿899,000
Indian Scout Bobber Standard (2025) — Full specs, price from ฿899,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1250 cc |
| แรงม้า / Power | 111 hp |
| แรงบิด / Torque | 111 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 243 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 20 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2286 x 880 x 1100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1562 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 650 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿899,000 |