Isuzu Bighorn 3.2 V6 (UBS69GW) (1991-1998) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3165 cc |
| แรงม้า / Power | 175 hp |
| แรงบิด / Torque | 260 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| 0-100 km/h | 13 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2050 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4485 x 1740 x 1835 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2760 mm |