Last MSRP ฿650,000
Isuzu Cameo 2.5 4WD (1993-1997) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2499 cc |
| แรงม้า / Power | 90 hp |
| แรงบิด / Torque | 204 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| 0-100 km/h | 12 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2050 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4545 x 1690 x 1820 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2760 mm |
| ราคา / Price | ฿650,000 |