Last MSRP ฿750,000
Isuzu D-Max 1.9 DDi Blue Power Space Cab Hi-Lander (2015-2019) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1898 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 350 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 11.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1820 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 5200 x 1860 x 1795 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3095 mm |
| ราคา / Price | ฿750,000 |