Starting from ฿558,000
Isuzu D-Max Spark 2.2 Ddi B Chassis MT (2026) — Full specs, price from ฿558,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2199 cc |
| แรงม้า / Power | 163 hp |
| แรงบิด / Torque | 400 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | 2WD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 12.6 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1750 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 14.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 5065 x 1870 x 1785 mm |
| ASEAN NCAP | 5 ดาว (2020) |
| ราคา / Price | ฿558,000 |