Last MSRP ฿839,000
Isuzu D-Max X-Series 2.5 DDi Double Cab X-Series (Gen 1) (2011) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2499 cc |
| แรงม้า / Power | 136 hp |
| แรงบิด / Torque | 320 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 10 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1820 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 5195 x 1860 x 1785 mm |
| ราคา / Price | ฿839,000 |