Last MSRP ฿450,000
Isuzu D-Max 2.5 DDi i-TEQ Single Cab (2007-2010) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2499 cc |
| แรงม้า / Power | 116 hp |
| แรงบิด / Torque | 280 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 11.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1690 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4900 x 1665 x 1600 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3025 mm |
| ราคา / Price | ฿450,000 |