Starting from ฿937,000
Isuzu D-Max V-Cross 3.0 Ddi 4WD Z 2-Door AT (2026) — Full specs, price from ฿937,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2999 cc |
| แรงม้า / Power | 190 hp |
| แรงบิด / Torque | 450 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | 4WD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| 0-100 km/h | 10.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2050 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 4 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 12 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 5295 x 1870 x 1810 mm |
| ASEAN NCAP | 5 ดาว (2020) |
| ราคา / Price | ฿937,000 |