Last MSRP ฿1,021,000
Isuzu D-Max X-Series 3.0 DDi Double Cab Hi-Lander X-Series ZP (Gen 2) (2019-2025) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2999 cc |
| แรงม้า / Power | 190 hp |
| แรงบิด / Torque | 450 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 10 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2000 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 12.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 5265 x 1870 x 1790 mm |
| ASEAN NCAP | 5 ดาว (2020) |
| ราคา / Price | ฿1,021,000 |