Last MSRP ฿720,000
Isuzu D-Max 3.0 Di Double Cab 4WD (2002-2006) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2999 cc |
| แรงม้า / Power | 120 hp |
| แรงบิด / Torque | 245 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 11.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1930 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 5050 x 1720 x 1750 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3025 mm |
| ราคา / Price | ฿720,000 |