Last MSRP ฿380,000
Isuzu Dragon Eye Single Cab (Thai Market) (1997-2002) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2500 cc |
| แรงม้า / Power | 80 hp |
| แรงบิด / Torque | 170 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 165 km/h |
| 0-100 km/h | 13 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1600 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4830 x 1700 x 1600 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3000 mm |
| ราคา / Price | ฿380,000 |