Starting from ฿3,300,000
Isuzu F-Series FXZ360 TXS (Blue Power) (2021) — Full specs, price from ฿3,300,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 9839 cc |
| แรงม้า / Power | 360 hp |
| แรงบิด / Torque | 1422 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8000 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 3 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 8500 x 2490 x 2800 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 15000 kg |
| ราคา / Price | ฿3,300,000 |