Starting from ฿1,550,000
Isuzu Forward FSR 240 (Chassis Cab) (2018) — Full specs, price from ฿1,550,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 7790 cc |
| แรงม้า / Power | 240 hp |
| แรงบิด / Torque | 706 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 5000 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 4 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 6500 x 2200 x 2500 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 8000 kg |
| ราคา / Price | ฿1,550,000 |