Last MSRP ฿3,200,000
Isuzu Giga CXZ77N (6x4) 360 (Facelift) (2008-2018) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 15681 cc |
| แรงม้า / Power | 360 hp |
| แรงบิด / Torque | 1569 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 115 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7500 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 8000 x 2490 x 2800 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 15000 kg |
| ราคา / Price | ฿3,200,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿1,000,000 - ฿2,000,000 |