Isuzu Giga EXZ73N (6x4) 420 (1994-2007) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 14256 cc |
| แรงม้า / Power | 420 hp |
| แรงบิด / Torque | 1795 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 115 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7500 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 8000 x 2490 x 2800 mm |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿600,000 - ฿1,300,000 |