Starting from ฿3,200,000
Isuzu Giga FVZ34 (6x2) 300 (2019) — Full specs, price from ฿3,200,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 9839 cc |
| แรงม้า / Power | 300 hp |
| แรงบิด / Torque | 1010 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 115 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7500 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 8000 x 2490 x 2800 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 16000 kg |
| ราคา / Price | ฿3,200,000 |