Isuzu Grand Adventure 2.8 Turbo 4WD MT (1996-2002) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2771 cc |
| แรงม้า / Power | 100 hp |
| แรงบิด / Torque | 240 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | 4WD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 1800 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 4670 x 1750 x 1780 mm |