Isuzu J-Series JBR430 (Long Wheelbase) (1985-2000) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 6494 cc |
| แรงม้า / Power | 170 hp |
| แรงบิด / Torque | 450 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 5500 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 40 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 8500 x 2350 x 2900 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 4500 mm |