Last MSRP ฿1,100,000
Isuzu NPR NPR150 (Chassis Cab) (2011-2012) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 5193 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 404 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 3200 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 4.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 5700 x 2000 x 2200 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 5000 kg |
| ราคา / Price | ฿1,100,000 |