Last MSRP ฿420,000
Isuzu Spacecab Space Cab Dragon Eye 2.5 SL (TFS/TFR) (1997-2002) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2499 cc |
| แรงม้า / Power | 90 hp |
| แรงบิด / Torque | 206 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 155 km/h |
| 0-100 km/h | 14 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1550 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4900 x 1700 x 1665 mm |
| ราคา / Price | ฿420,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿90,000 - ฿220,000 |