JAECOO J7 1.6 Turbo PHEV AWD (Expected) (2024-2026) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | phev |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1598 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 275 Nm |
| เกียร์ / Transmission | DCT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 19.27 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 95 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| 0-100 km/h | 9.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1680 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4500 x 1865 x 1690 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2672 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 420 L |