Starting from ฿1,850,000
JAECOO J8 2.0T AWD Performance (2024) — Full specs, price from ฿1,850,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1998 cc |
| แรงม้า / Power | 249 hp |
| แรงบิด / Torque | 385 Nm |
| เกียร์ / Transmission | DCT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| 0-100 km/h | 8.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1850 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 7 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4820 x 1930 x 1710 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2820 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 500 L |
| ราคา / Price | ฿1,850,000 |