Last MSRP ฿59,000
Kawasaki Athlete 125 (2008-2014) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 125 cc |
| แรงม้า / Power | 10 hp |
| แรงบิด / Torque | 9 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 120 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 1920 x 695 x 970 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1240 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿59,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿14,000 - ฿22,000 |