Last MSRP ฿154,000
Kawasaki D-Tracker X X 250 (2009-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 22 hp |
| แรงบิด / Torque | 21 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 120 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 30 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2130 x 795 x 1125 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1420 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 865 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿154,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿60,000 - ฿95,000 |