Last MSRP ฿43,900
Kawasaki Edge 112 Electric Start (Cast Wheels) (2010-2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 112 cc |
| แรงม้า / Power | 9 hp |
| แรงบิด / Torque | 8 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 49 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1915 x 665 x 1055 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1225 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 760 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿43,900 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿11,000 - ฿20,000 |