Starting from ฿199,000
Kawasaki KLE 500 Standard (2026) — Full specs, price from ฿199,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 50 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| 0-100 km/h | 5.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 190 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 24 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2215 x 860 x 1350 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1470 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 830 mm |
| ราคา / Price | ฿199,000 |