Starting from ฿94,600
Kawasaki KLX150 KLX150SM (2024) — Full specs, price from ฿94,600, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 144 cc |
| แรงม้า / Power | 12 hp |
| แรงบิด / Torque | 11 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 120 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 39 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2010 x 830 x 1145 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1345 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 860 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿94,600 |