Last MSRP ฿59,000
Kawasaki KR150 KR150 SE (Unitrak) (1992-1996) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 35 hp |
| แรงบิด / Torque | 24 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 126 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 2000 x 690 x 1080 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1340 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 775 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿59,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿20,000 - ฿50,000 |