Last MSRP ฿62,000
Kawasaki KR150 Victor 150 (1994-1998) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 36 hp |
| แรงบิด / Torque | 25 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 127 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 2005 x 690 x 1080 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1340 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 775 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿62,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿25,000 - ฿60,000 |