Last MSRP ฿68,000
Kawasaki KR150 ZX150 (KIPS) (1998-2005) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 39 hp |
| แรงบิด / Torque | 27 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 128 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 2005 x 690 x 1080 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1340 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 780 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿68,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿40,000 - ฿120,000 |