Starting from ฿365,000
Kawasaki KX KX250 (2021-2023) — Full specs, price from ฿365,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 44 hp |
| แรงบิด / Torque | 28 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 120 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 11 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2190 x 820 x 1265 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1485 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 960 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿365,000 |