Starting from ฿375,000
Kawasaki KX KX250 (2025) — Full specs, price from ฿375,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 45 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 120 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 11 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2172 x 825 x 1270 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1478 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 960 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿375,000 |