Starting from ฿210,000
Kawasaki KX KX85 (2014-2018) — Full specs, price from ฿210,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 84 cc |
| แรงม้า / Power | 28 hp |
| แรงบิด / Torque | 17 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 85 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 95 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 12 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1821 x 734 x 1064 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1265 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 841 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿210,000 |