Last MSRP ฿269,000
Kawasaki Ninja ZX-25R ZX-25R SE (2020-2022) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 250 cc |
| แรงม้า / Power | 51 hp |
| แรงบิด / Torque | 23 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 187 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 165 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 23.8 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1980 x 750 x 1110 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1380 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 785 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿269,000 |