Starting from ฿219,800
Kawasaki Ninja 500 SE (2024) — Full specs, price from ฿219,800, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 47 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 184 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 24 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2055 x 740 x 1110 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1380 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 785 mm |
| ราคา / Price | ฿219,800 |