Starting from ฿259,000
Kawasaki Vulcan S Vulcan S (2021) — Full specs, price from ฿259,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 649 cc |
| แรงม้า / Power | 61 hp |
| แรงบิด / Torque | 62 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 255 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 22 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2310 x 855 x 1090 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1575 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 705 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿259,000 |