Kawasaki ZXR 250R (1991-1999) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 40 hp |
| แรงบิด / Torque | 23 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 6 s |
| น้ำหนัก / Weight | 155 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 1980 x 680 x 1090 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1360 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 745 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿60,000 - ฿95,000 |