Kawasaki ZXR 400 (1991-2003) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 398 cc |
| แรงม้า / Power | 62 hp |
| แรงบิด / Torque | 39 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 210 km/h |
| 0-100 km/h | 4.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 176 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 2010 x 690 x 1105 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1400 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿70,000 - ฿125,000 |