Kawasaki ZXR 750R (1993-1995) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 749 cc |
| แรงม้า / Power | 121 hp |
| แรงบิด / Torque | 81 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 255 km/h |
| 0-100 km/h | 3.2 s |
| น้ำหนัก / Weight | 202 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 2085 x 710 x 1120 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1455 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 795 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿120,000 - ฿190,000 |