Kia Pregio 3.0 MT (2004-2006) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2957 cc |
| แรงม้า / Power | 85 hp |
| แรงบิด / Torque | 185 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| 0-100 km/h | 18 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1845 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 12 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 4900 x 1810 x 1980 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2405 mm |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿120,000 - ฿180,000 |