Starting from ฿3,800,000
King Long Coach Series XMQ6112AY (2017) — Full specs, price from ฿3,800,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 8900 cc |
| แรงม้า / Power | 375 hp |
| แรงบิด / Torque | 1550 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7425 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 47 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 11130 x 2500 x 3610 mm |
| ราคา / Price | ฿3,800,000 |