Last MSRP ฿4,200,000
King Long Coach Series XMQ6127C (2012-2014) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 10800 cc |
| แรงม้า / Power | 375 hp |
| แรงบิด / Torque | 1800 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8100 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 55 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 12000 x 2550 x 3800 mm |
| ราคา / Price | ฿4,200,000 |