Last MSRP ฿3,500,000
King Long XMQ6101CNG XMQ6101CNG (2010-2020) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | lpg |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 8900 cc |
| แรงม้า / Power | 240 hp |
| แรงบิด / Torque | 950 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7200 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 40 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 10140 x 2500 x 3140 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 5000 mm |
| ราคา / Price | ฿3,500,000 |