Last MSRP ฿4,500,000
King Long XMQ6127 XMQ6127C (Euro II) (2005-2012) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 9726 cc |
| แรงม้า / Power | 335 hp |
| แรงบิด / Torque | 1350 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8100 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 49 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 12000 x 2550 x 3800 mm |
| ราคา / Price | ฿4,500,000 |