Starting from ฿5,200,000
King Long XMQ6130C XMQ6130C (2010-2026) — Full specs, price from ฿5,200,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 12000 cc |
| แรงม้า / Power | 375 hp |
| แรงบิด / Torque | 1800 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 11250 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 59 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 12990 x 2550 x 3800 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 6300 mm |
| ราคา / Price | ฿5,200,000 |