Starting from ฿2,500,000
King Long XMQ6850 XMQ6850 (2005) — Full specs, price from ฿2,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 6700 cc |
| แรงม้า / Power | 240 hp |
| แรงบิด / Torque | 900 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 4950 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 31 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 8490 x 2490 x 3310 mm |
| ราคา / Price | ฿2,500,000 |