Starting from ฿6,200,000
King Long XMQ6900 XMQ6900K (2016) — Full specs, price from ฿6,200,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 6700 cc |
| แรงม้า / Power | 280 hp |
| แรงบิด / Torque | 1000 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 6075 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 35 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 9020 x 2500 x 3400 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 4500 mm |
| ราคา / Price | ฿6,200,000 |