Starting from ฿599,800
KTM 890 Duke R (2023) — Full specs, price from ฿599,800, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 889 cc |
| แรงม้า / Power | 121 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 166 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2066 x 836 x 1100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1476 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 840 mm |
| ราคา / Price | ฿599,800 |