Starting from ฿189,800
KTM Adventure 250 Adventure (2021) — Full specs, price from ฿189,800, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 30 hp |
| แรงบิด / Torque | 24 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| 0-100 km/h | 3.8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 156 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 30 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2166 x 899 x 1260 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1430 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 855 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿189,800 |